ساعت یکِ بامداد است

 

خیره شدم به عصای چوبی. خواستم گریه کنم. بجایش تصاویر آمدند جلوی چشمانم. روز آخر عصا را دستشان گرفتند در حالی که من داشتم دفتر یادداشت کوچک و مدادشان را از جیب آن بلوز مردانه ی چهارخانه ی سرمه ای در می آوردم تا توی بیمارستان گم نشوند. توی بیمارستان هم بعد از این که بستری شدند و دکتر هنوز کنارشان بود عصا را بردیم بالا اما گفتند لازم نیست. حالا عصا تکیه داده به دیوار جلوی اتاقِ مادر و من خیره شده ام به آن و به خیلی چیزها فکر می کنم. همه چیز چقدر واقعی ست. چقدر تصاویر واقعی اند امشب.

خواب به چشمانم نمی آید.

من از پله ها می رفتم پایین در حالی که دخترک بغض کرده بود و پله ها را بالا می رفت. گذاشتم از پشت پنجره نگاهم کند و حتما چقدر دلش می خواسته با من بیاید توی این عصر دلگیر جمعه. بیرحم شدم و راه افتادم. هر بار که تجربه می کنم این لحظه را تلخ است. همیشه تلخ بوده. من تلخی را می چشم و به دخترک می چشانم. بگذار پوستمان کلفت شود. کلفت تر. وقت خواب برایش گفتم که دلم برایش سوخته وقتی داشتم می رفتم. نگاهم کرد. حالا خوابیده و پلاک دهانش بیرون افتاده. پلاک را در دهانش جا می اندازم و توی خواب و بیداری می خندد. فکر می کنم ویولن چقدر به انگشتان بلندش می آید.

خواب به چشمانم نمی آید.

نیمه شبِ دیشب بود که با صدایی جیغ مانندِ منقطع از خواب پریدم. موی تنم راست شد. صدای مرد یا زنی بود که فریاد می زد. فکر می کردم شاید زنی را دارند به زور می برند. شاید مردی را دارند کتک می زنند. شاید کسی مرده .. شاید، شاید.

بلند شدم از پنجره بیرون را نگاه کردم. لامپ تیرک خیابان را روشن کرده بود و به غیر از حرکت آرام برگ ها توی هوا هیچ صدایی نبود. سعی کردم دوباره بخوابم. چشمانم داشت گرم می شد که دوباره صدا را شنیدم. آرام تر و کوتاه تر. دقیق شدم. بیدار تر بودم. هوش و حواسم سرجایش بود. صدا، صدای گربه همسایه بود که هوای بهار خودش و جفتش را مست کرده بود.

خواب به چشمانم نمی آید.

تصویر تو نزدیک می شود. سرم را از پشت تکیه داده ام به صورتت و آرام آرام تاب می خوریم. مثل گهواره. خواستم بگویم تو بیشتر از آنچه آرزو می کردم به من دادی. اما نگفتم. گذاشتم سکوت حرف بزند.

شب عجیبی ست. هر سه جلوی چشمانم ردیف شده اند. هر سه را به پهلوی راست خواباندند. من صورت هر سه را دیدم زیر آفتاب سوزناک تیر و آفتاب کم جان آذر و آفتاب زمستانی ِ آخر بهمن ..

خواب به چشمانم نمی آید ..

 

 

/ 7 نظر / 3 بازدید
ليست وبلاگ‌های به روز شده

با سلام، مدتهاست لينک شما در «ليست وبلاگ‌های به روز شده» وجود دارد. ولی برخلاف شرايط اصلی اضافه شدن لينک وبلاگ‌ها به ليست، متوجه شديم لينک ليست ديگر در وبلاگ شما وجود ندارد. از شما خواهش می‌کنم به احترام اعضاء و کاربران ديگر هر چه سريع‌تر لينک ليست را به محل مناسبی در وبلاگ‌تان اضافه کنيد. در غير اينصورت و عدم تمايل برای وجود لينک‌تان در ليست، لطفاً به وسيله ايميل انصراف خود را اعلام نمائيد. البته از شما به عنوان يک بلاگر باسابقه گله داريم؛ زيرا بجای حمايت از اين ليست که حدود چهار سال از عمرش می‌گذرد، آنرا فراموش کرده و لينکش را از وبلاگ خود حذف کرديد. اميدواريم شاهد حمايت شما باشيم تا دوستان ديگر هم مانند شما از خدمات رايگان آن استفاده کنند و زمينه آشنايی با وبلاگ‌های ديگر فراهم شود. با تشکر

رضا آراد

آهوی عزیز این مطلبت سرشار از احساسه...

داوودبعد از ديدن ؛ حکم؛

کارت درسته آهو چی ی ی ی ی ... کارت خيلی درسته! وائس يه روز دروارت بنويسيم از بس تصوير تصوراتت قويه! (خوننده ی دو سه ساله ی بلاگت دا!)

لينكستان وبلاگهاي ايراني

سلام دوست عزيز، يک پيشنهاد خوب براتون دارم: اگر در طرح تبادل لينک سايت ما شرکت کنيد از مزاياي زير برخوردار مي‌شويد: 1- لينک شما را در فهرست لينکستان سايت ثبت مي‌کنيم. 2- لينک شما را در 30 موتور جستجو ثبت مي‌کنيم. 3- همه ماهه شما را در قرعه کشي سايت شرکت مي‌دهيم. 4- يک مقاله بسيار مفيد در ارتباط با نحوه بالا بردن تعداد بازديدکنندگان وبلاگ خود از طريق ايميل براي شما ارسال مي‌کنيم. همين الان از لينک زير بازديد کنيد: http://link.zabanamoozan.com فرصت‌هاي خوب را از دست ندهيد!

ش

خاک تو سرت

پری

خیلی زیبا بود. احساس عجیبی می خواهد نوشتن چنین مطلبی... پاینده باشید.[گل]