خوب از آنجا که من همیشه طرفدار کمال بوده ام یک پیشنهاد دارم. اصلا چرا حق طلاق بین مرد و زن تقسیم نشود؟ من نمی دانم از نظر حقوقی  چکار باید کرد. این در حوزه ی دانش من هم نیست. اما نتیجه آنطوری باشد که مرد و زن هر دو به حد معینی دارای اجازه ی درخواست طلاق باشند.چرا با دادن حق طلاق به زن قدرت را از یک کفه ترازو بر روی کفه ی دیگر ترازو بگذاریم. مگر نمی دانیم که قدرت دست هر کی باشد امکان سوء استفاده از آن وجود دارد. مگر امکانش نیست که اگر این قدرت دست زن باشد مطمئنا" او از موضع قدرت عمل کند. و نتیجه بشود چیزی مشابه وضعیت قبل اما فقط نقش ها عوض شود؟ و این اصلا جالب نیست که حالا زن نقش مرد را بازی کند. به نظر من گرفتن حق طلاق از مرد و دادن آن به زن اصلا" میانه روی نیست. چاره ی کار هم نیست. پیروزی هم به حساب نمی آید.این حساب حساب  برنده و بازنده است. در حالی که حسابی درست است که بازنده نداشته باشد.

حالا با این اوصاف اگر روزی دری به تخته بخورد و انقلابی در افکار و قوانین ایجاد شود و حق طلاق را دودستی به من بدهند باز قبولش نخواهم کرد. چرا همسرم با زور با من زندگی کند؟! اما اگر نصفش را به من بدهند و نصفش را به همسر بالقوه! آنوقت مطمئنا" با آغوش باز از آن استقبال خواهم کرد.

/ 13 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سامان

به نظر من کسی رو نبايد مجبور به زندگی به کسی کرد. هر کسی هر وقت خواست بايد بتونه از يه رابطه خارج بشه.

رضا آراد

من هم طرفدار کمالم، پیشنهاد من اینه که مرد و زن قبل از ازدواج به حدی از کمال رسیده باشند که هیچ وقت احتیاجی به طلاق نداشته باشن. در واقع حق طلاق برای هیچ کدام از طرفین وجود نداشته باشه.

رضا آراد

راستی.... هر وقت بالقوه به بالفعل تبدیل شد، شیرینی یادت نره، ما رو هم خبر کن، خوشحال میشم.

رضا آراد

@ فروغ مطمئن باش در مردها هم کسانی پیدا میشوند که قدرت تحمل زن بد خلق را داشته باشد. و کسانی هستند که به شخصیت واقعی یک زن واقف هستند.

فريق

اگه کلاْ ازدواج رو برداريم بهتره! مگه ارتباط آزاد بين زن و مرد عيبی داره؟! بدون قید و بند ازدواج؟ در ثانی اگه به حرف شما عمل بشه باید طلاق ها را از ۳ به ۴ افزایش یا به ۲ کاهش داد! بهرحال باید زوج باشه! چون اگه همون ۳ طلاق باشه که هر کدوم یه طلاق و نصفی که نمی شه!! از طرف دیگه اگه هر دو نفر به یه اندازه حق طلاق داشته باشن و برای طلاق یکی از اون ها راضی نباشه که طلاقی هم صورت نمی گیره چون یک طرف معامله با قضیه موافق نیست!! حرف آخر رو کی می زنه؟!! مرغ یا تخم مرغ؟

داوود

در ثانی اگه به حرف شما عمل بشه باید طلاق ها را از ۳ به ۴ افزایش یا به ۲ کاهش داد! بهرحال باید زوج باشه! چون اگه همون ۳ طلاق باشه که هر کدوم یه طلاق و نصفی که نمی شه!! و................. به نظرم اين يارو خيلی خوره آهو... چه ربطی داشت؟... نمی دونم من بحث حقوقيشو اما به نظرم با داير کردن جلسات مشاوره برای تسکين عوارض توسعه يافتگی بهتر ميشه اين موشوع رو حل کرد تا اينکه تفنگ به هرکدوم بديم که دوئل کنن نه؟

آهو

آقای فريق من راستش از پاراگراف اول شما هيچی نفهميدم.

آهو

آقای داوود منم نظرم همين بود. با گرفتن حق از يکی و محق کردن طرف مقابل دوئل باز برقراره.

شهاب

سلام ! اگر فکر ميکنی Babel یه شهریه تو مازندران ، اگر فکر میکنی Forest Gump یه خواننده است ، اگر فکر میکنی Matrix مال ریاضیات جدیده ، اگر فکر میکنی Borat یه فوتبالیسته ، اگر فکر میکنی Tombstone مارک لباسه ، اگر فکر میکنی Casablanca یه جور پیتزاست ، اگر فکر میکنی Memento یه شهر تو ایتالیاست ، اگر فکر میکنی Scoop مربوط به بستنی میشه ، . و خلاصه اینجور فکرها ، مطمئن باش باید یه سر به وبلاگ عشق فیلم بزنی !!! اگر هم میدونی که همه اینا اسم فیلمه ، خوب پس خودت یه پا فیلم بازی و بازم منتظرتیم !